Szpital uzyskał I miejsce i otrzymał statuetkę “Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia” w kategorii “Zarządzanie bezpieczeństwem pacjenta” Statuetkę wręczyła przewodnicząca Kapituły Konkursu prof. Maria Hass-Symotiuk.
Nagrodę odebrał Pełnomocnik ds. organizacyjno-prawnych i OC – Jerzy Giedrojć
Galeria zdjęć – źródło:Wolters Kluwer
Na konferencji prasowej zwołanej przez organizatorów konkursu wydawnictwo Wolters Kluwer i Uczelnię Łazarskiego podano oficjalną listę laureatów, których projekty przyniosły wymierne, pozytywne efekty i mogą zainspirować innych.
Zasadą konkursu jest, że nagradza się zespoły. Przedstawiamy więc kilka zdjęć z wręczenia nagród zespołowi pracującemu przy opracowywaniu projektu.
Tytuł Lidera zmian w ochronie zdrowia 2013 otrzymali w kategoriach:
- Zarządzanie bezpieczeństwem pacjentów
Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem, za projekt Bezpieczeństwo pacjenta warunkiem skutecznej rehabilitacji.
- Zarządzanie finansami w podmiotach leczniczych
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. W. Orłowskiego CMKP, za projekt Plan restrukturyzacji finansów szpitala SPSK im. Prof. W. Orłowskiego CMKP.
- Zarządzanie infrastrukturą
Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielny Publiczny szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, za projekt Kompleksowa modernizacja szpitala w celu podwyższenia standardów oraz rozszerzenia działalności medycznej o ośrodek onkologii o najwyższym stopniu referencyjności.
- Zarządzanie kapitałem ludzkim
MEDI – system Sp. z o.o., za projekt System Zarządzania Indywidualnymi Planami Opieki (SZIPO) – system informatyczny wspierający organizację pracy w ośrodkach MEDI – system.
- Informatyzacja
Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku, za projekt Kompleksowa informatyzacja SPSZOZ w Lęborku w oparciu o system InfoMedica.
Konkurs promuje najwyższe standardy oraz innowacyjność projektów w zarządzaniu podmiotami leczniczymi. Kryteria oceny merytorycznej przyjęte przez Komisję Ekspercką to m.in.: innowacyjność, trafne określenie potrzeb, na które odpowiada projekt, wybór właściwych narzędzi, skuteczność zastosowanych rozwiązań, gotowość do dzielenia się doświadczeniami.
Skład Komisji Eksperckiej która oceniała projektyi: dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia i dyrektor programu MBA w ochronie zdrowia Uczelni Łazarskiego; dr Robert Mołdach, Prezes Instytutu Zdrowia i Demokracji i ekspert Pracodawców RP; Jerzy Gryglewicz, lider i wykładowca programu MBA w ochronie zdrowia Uczelni Łazarskiego, autor wielu publikacji, analiz sektora ochrony zdrowia; dr Marek Wójcik, zastępca sekretarza generalnego Związku Powiatów Polskich; Sylwia Szparkowska, dziennikarka zajmująca się tematyką zdrowotną.